II Ogólnopolski Rajd Pieszy Energetyków

W tym roku zaprosiliśmy uczestników II Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego Energetyków na piękne trasy Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

W słoneczny dzień 12 maja uczestnicy po przyjeździe do Smolnik zostali zakwaterowani w prowadzonym przez gościnnych gospodarzy ośrodku „Biały Niedźwiedź”. Do 16 maja, wędrując po ukształtowanych przez lodowiec urokliwych zakątkach Suwalszczyzny, podziwiali piękne jeziora, głazowiska, doliny rzek, pomniki przyrody a wszystko w otoczeniu wspaniałych krajobrazów.

Do nie zapomnianych wrażeń i wspaniałej atmosfery w trakcie wędrówek po przygotowanych przez organizatorów 5 trasach rajdowych przyczyniła się również słoneczna pogoda oraz wieczorne spotkania przy ognisku lub kominku. Piątego dnia rajdu - niespodzianka spływ kajakowy po jeziorze Wigry oraz zwiedzanie Klasztoru Kamedułów. Ten dzień był nie tylko dodatkową atrakcją imprezy ale i dodatkową przygodą. Niektóre uczestniczki i uczestnicy nie pływali kajakami, zwłaszcza po tak dużym i głębokim jeziorze jak Wigry. Emocji było co niemiara, ale wskazówki ratownika usunęły wszystkie obawy i spływ okazał się również wspaniałą atrakcją pomimo burzy, która przyśpieszyła jego zakończenie. Wieczorem przy tradycyjnym ognisku na brzegu jeziora, uroczyste podsumowanie rajdu, wspomnienia i pożegnanie.

Do zobaczenia w 2014 r. Zapraszamy.

SKT „Sekstant”


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Główna strona